Az Urbach-Szentlőrinc testvérvárosi osztálykirándulás

Szeptember végén az a megtiszteltetés érte iskolánkat, hogy az Urbach-Szentlőrinc testvérvárosi kapcsolat 20. évfordulója alkalmából együtt ünnepelhettünk Németországban az urbachiakkal.

Galéria megtekintése >>

A Szentlőrinci Alapfokú Művészeti Iskola tanulóiból erre az alkalomra megalakult kis „együttesünk”-kel képviseltük iskolánkat a szombati „Ünnepi Est”-en, valamint a vasárnapi Istentiszteleten. Rendkívül hálás szívvel fogadták produkcióinkat, melynek hangszereléséért külön köszönettel tartozunk Horváth Zoltán kollégánknak.

A csütörtöktől hétfőig tartó utazáson megismerkedhettünk több fantasztikus – helyi emberekből alakult – „idegenvezető” segítségével Urbach, valamint Schorndorf történelmével,  nevezetességeikkel, megtekinthettük Stuttgartban a Mercedes Múzeumot, ízelítőt kaptunk a helyi ételspecialitásokból, valamint megtapasztalhattuk az urbachi testvérvárosi kapcsolat miliőjét, az urbachi emberek rendkívüli vendégszeretetét, adni akarását. Az utolsó napon – a „Szentlőrinc-tér” avatása napján – minden résztvevő személyes ajándékot vehetett át a polgármester asszonytól, amit hálás szívvel fogadtunk! Összességében nagyon jól éreztük magunkat ezen az utazáson, sok élménnyel, melegséggel, szeretettel a szívünkben térhettünk haza, ami újabb lendületet ad mind gyereknek, mind felnőttnek a munkás hétköznapokban. Köszönjük a lehetőséget!